Stažuotė Danijoje

Šiuolaikinis pasaulis tampa vis labiau dinamiškas. Gyvename politinių, ekonominių ir socialinių pokyčių laikais, todėl ir profesinei veiklai keliami vis nauji reikalavimai. Dažnai kalbama apie kiekvieno žmogaus gebėjimą prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios aplinkos, pasitikėjimą savimi, mokėjimą dirbti su kitais, kelti problemas, spręsti jas, siekti aukštesnių profesijos standartų,

aptariami ir kiti gebėjimai. Kiekvienas darbdavys norėtų matyti savo komandoje novatoriškus, veiklius, energingus, gerai darbą išmanančius specialistus.

       Projektu skatinamas kokybiškesnis specialistų rengimas, efektyvumas. Dėl sparčių technologinių pokyčių reikia nuolat tobulinti konkrečius profesinius įgūdžius, taip pat ir profesinio rengimo specialistams. Projektas didina projekto dalyvių konkurencingumą darbo rinkoje, karjeros galimybes, įgalina būti mobiliu-mobilesniu Europos darbo rinkoje.

Didelis dėmesys projekte bus skiriamas Europinių kompetencijų įsisavinimui: mokymosi mokytis, tarpasmeninių tarpkultūrinių ir socialinių kompetencijų, komunikacijos užsienio kalbomis, informacinių technologijų.

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai atliko praktiką Danijoje CELF - Center for Erhvervsrettede uddannelser Lolland-Falster. Veikla – statybų darbai.

Vaikinai buvo suskirstyti į tris grupes po 4 žmones. Ant dirbtuvių grindų išsimatavo būsimo statinio matmenis pagal pateiktą brėžinį. Iš keramzito blokelių paklojo pamatus ir sutvirtino cementu, kurį patys pasiruošė. Kitą dieną pamatus išklojo izoliacine medžiaga, apšiltino putoplastu. Ant putoplasto ir izoliacijos buvo uždėta metalinė armatūra, po to užpilta cementu, kurį taip pat Pasiruošė patys. Gražiai išlygino. Pagal pateiktą brėžinį iš medienos ruošinių supjaustė ir surinko medinį visų keturių sienų karkasą, apkalė jį išorine izoliacine medžiaga. Vidų išklojo polietileno plėvele ir sutvirtino dar vienu mediniu karkasu. Komandos pasiskirstė po du, du dirbo viduje su mediena, du mūrijo išorines sienas. Viena siena lygi, kita su arkiniu langu, sienų viršus užbaigiamas karnizu. Vidinę statinio pusę uždengė dviejų sluoksnių gipso kartono plokštėmis, kampus sutvirtino izoliacinėmis juostomis. Visą paviršių padengė gruntu. Išklojo plytelėmis. Mūrines sienas nušveitė ir apdirbo rūgštimi. Po to kiekviena komanda turėjo patys pasiruošti stogo brėžinius, kiekviena skirtingai. Pagal tuos brėžinius iš medienos padaryti stogo konstrukcijas, uždėti ant statinio ir uždengti. Viena komanda dengė mediena, kita betoninėmis čerpėmis, trečioji – molinėmis čerpėmis. Gražiai išvalė statinių vidų ir sutvarkė aplinką. Dvi statinio sienos liko neuždengtos. Po kiekvienos darbo dienos vaikinai sutvarkydavo darbo vietą, išplaudavo ir sudėdavo į tam skirtas vietas darbo įrankius. 

     Per dvi paskutines praktikos dienas vaikinai savo statinius gražiai išardė, nuvalė plytas, sutvarkė medieną, išvežė šiukšles. Viską palikom, kaip radom. Vaikinai dirbo nuoširdžiai, labai stengėsi, daug išmoko. Danai vaikinus įvertino gerai.

     Mokiniai turėjo turiningą laisvalaikį, lankėsi Kopenhagoje, prie naujai statomo Storstrømo tilto, pramogų centre „Lalandija“, baulingo centre Marielyst kurortiniame miestelyje.

Mokinių įgyti įgūdžiai, žinios buvo įvertinti, užskaityti siuntusioje organizacijoje, iš duoti Europass mobilumo dokumentai.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.